Запорізькі підприємства перерахували 122 мільйона на підтримку екології

Дата: 30.06.2020 19:15

Протягом 5 місяців цього року підприємства-забруднювачі регіону сплатили 122,5 мільйона гривень екологічного податку (без показників великих підприємств, які обслуговуються в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДПС). Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, зі сплаченої суми до державного бюджету надійшло 66,2 мільйона, до місцевих – 56,3 мільйона гривень екоподатку.

Найбільшу частку надходжень забезпечили суб'єкти господарювання м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – майже 100 мільйонів, Запорізького району – понад 9 мільйонів, м. Запоріжжя – 4,8 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – понад 2 мільйони, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 1,7 мільйона, а також Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 1,4 мільйона.

Екологічний податок сплачують ті підприємства, які на підставі спеціальних дозволів здійснюють викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря, у водні об'єкти або розміщують відходи. Ставки екологічного податку залежать від виду забруднюючих речовин або рівня небезпечності відходів. На території Запорізької області зареєстровано 2482 підприємства-забруднювачі.