Оновлено форму декларації про майновий стан доходи

Дата: 02.09.2019 15:16

Наказом МФУ від 25.04.2019 № 177 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року N 859», викладено у новій редакції форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Наказ №177 набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування (опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.08.2019 № 59).

В оновленій податковій декларації про майновий стан і доходи передбачено:

- рядок 10.2 для відображення доходу, нарахованого (виплаченого, наданого) у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно-правового характеру;

-  рядок 10.4.1 для відображення доходу, отриманого від фізичної особи - платника податку (орендаря), який не є податковим агентом, за оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси платника податку (орендодавця);

- рядок 10.10.1 для відображення доходу у вигляді додаткового блага (прощений (анульований) борг за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит)).

До  податкової декларації передбачено 3 додатки:

- додаток Ф1 - розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами;

- додаток Ф2 -  розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою;

- новий додаток Ф3 -  розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв'язку з використанням права на податкову знижку. Через розширення переліку витрат під час застосування права на податкову знижку,  виокремлено порядок розрахунку суми податку, на яку зменшують податкові зобов'язання з ПДФО в разі використання цієї знижки, в окремий додаток Ф3.