Свято Масляної в Малотокмачанській ОТГ

Дата: 11.03.2019 16:32

Неможливо уявити завершення зими без традиційного масляного  тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали «проводи зими» та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – Млинець.

Так, 7 березня 2019 року відбулося свято Масляної, підготоване колективом сільського будинку культури та його вихованцями. Почався захід із знайомства з цим святом, з його звичаями та значенням. Спеціально до свята приготували різноманітні, смачні млинці та вареники, якими частували всіх присутніх.

Святкове дійство супроводжувалося веселими іграми та піснями, які ознаменували собою прихід весни. Закінчилося свято веселими танцями.

Свято Масляної сподобалося всім присутнім цього свята.